cs-CZ
Čeština
cart
Košík
menu

Velikosti, rozměry

Jak správně vybrat velikost obuvi?

Každý z Vás má jistě zkušenosti s tím, jaká velikost obuvi mu většinou sedí. Je však známo, že výrobci nebo i jednotlivé série od stejných výrobců se mohou mírně lišit v číslování. Proto jsme se zde pokusili uvést co nejvíce informací, abyste vybrali správnou velikost a bota Vám „padla jako ulitá“. Naši obuv označujeme francouzským číslováním, někdy také označovaným jako EU. K velikosti také uvádíme i přesnou délku vnitřní stélky obuvi.

Při výběru velikosti věnujte pozornost nejen samotné velikosti, ale také šířce obuvi. Obuv vždy zkoušejte ve stoje a v páru (je možné, že jedno Vaše chodidlo může mít jiné parametry než druhé – délku, šířku, rozmístění kloubků). Nezapomeňte si nechat také určitou rezervu 5 – 10 mm, zabráníte tak deformaci Vašich chodidel a prstů.

U kožené obuvi je vhodné, aby bota byla na noze "těsná" na nártu a v bocích. Jelikož jsou naše boty vyrobeny z pravé kůže, po rozchození se přizpůsobí Vaší noze - povolí - a poté by mohla být volná a na noze "skákat". 

 

Jak určím velikost obuvi?

1. Podle délky chodidla

Na podlahu položte papír a ve stoje obkreslete celé chodidlo (neodlehčujte nohu, neseďte, nezajíždějte tužkou pod chodidlo). Změřte nejvzdálenější body a vyberte velikost podle vnitřní stélky, která je uvedena v tabulce níže.

Na boso nebo s ponožkami?

Nohu měřte s ponožkami, nejlépe takovými, které do obuvi budete používat. Doporučujeme připočítat 5-10 mm pro pohodlí, ale také současně předejdete možné deformaci nohou. 

2. Podle vnitřní stélky používané obuvi

Druhým způsobem měření je změřit délku vnitřní stélky u Vámi používané obuvi. Tento způsob je také o něco jednodušší. Vezměte obuv, která Vám je pohodlná a změřte vnitřní stélku (metr vložte do vnitřku obuvi a změřte délku od špičky po patu, a to přiložením na stélku). Pro jistotu změřte alespoň 2 páry Vaší obuvi. Rozměr porovnejte s velikostí stélky uvedené v tabulce níže. 

3. Nezapomeňte na šířku

Šířka naší obuvi je spíše užší, podle evropského značení standartně označována písmenem G – označení obuvi pro nejběžnější evropskou šíři chodidla.

Vzhledem k tomu upozorňujeme zákazníky, že v případě více širšího chodidla, vyššího nártu nebo méně ohebného kotníku může být obutí našich bot náročnější, případně nemožné. V mnoha případech pomůže fígl - nasazení igelitového sáčku na nohu, noha lépe do boty vklouzne. Samozřejmě nemusíte chodit s igelitovým pytlíkem na noze - bota se po několika obutích přizpůsobí. 

 

Pokud si ani po změření chodidel nebudete jistí velikostí nebo budete potřebovat změřit jiný rozměr, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám poradíme, případně změříme konkrétní model, který Vás zajímá.

 

Míry a rozměry jsou jen orientační. Pokud boty nesednou, lze vyměnit.

 

phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.